Gizlilik ve Güvenlik

www.ipragazelektrik.com.tr web sitesi İpragaz A.Ş.’ye aittir ve bu adresi ziyaret eden siz müşterilerimizin bilgi güvenliği İpragaz için büyük önem taşımaktadır. Bu metin de bilgi güvenliği ile ilgili sizi bilgilendirmek üzere hazırlamıştır.

Kişisel bilgilerinizi paylaşmaksızın web sitemizi dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilir, kampanyalarımızdan ve yayınlanan diğer bilgilerden istifade edebilirsiniz. Web sitemizi ziyaretiniz sırasında kişisel bilgileriniz tarafımızdan, sadece sizin bilginiz ve rızanız kapsamında temin edilmektedir. Bu kapsamda bizim tarafımızdan kayıt altına alınan kişisel bilgileriniz İpragaz tarafından korunmaktadır. Bu nedenle, söz konusu kişisel bilgiler sizin haberiniz veya onayınız olmadan ya da hukuksal yükümlülük altında bulunulmadığı sürece tarafımızdan diğer kişilere verilmemektedir.

İsim ve soyisminiz, posta adresiniz, doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, telefon ve faks numaranız, elektronik posta adresiniz vs. sizin tarafınızdan WEB sitemize verildiğinde kaydedilir. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir surette İpragaz tarafından kaydedilmemekte, kredi kartı ile fatura tahsilatı sistemi, anlaşmalı bankaların Sanal Pos sistemi üzerinden yürütülmektedir.

Web sitemizde ve/veya Online İşlem Merkezinde kullanmakta olduğunuz parolanızı bilgi güvenliğiniz açısından kimse ile paylaşmamanız ve hiçbir yere not etmemeniz gerektiğini hatırlatırız.

Web sitemizde İpragaz tarafından işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar verebiliriz. Bu web sitelerinden herhangi birini ziyaret ederseniz o sitenin gizlilik ve diğer politikaları geçerli olacaktır. Bu sitelerin de gizlilik ve diğer politikalarına dikkat etmenizi öneririz, zira İpragaz’ın diğer şirketlerin politika ve uygulamalarından sorumluluğu bulunmamaktadır.
İpragaz, bu internet sitesinde yer alan bütün ürün ve hizmetleri, sayfaları, bilgileri, görsel unsurları önceden bildirimde bulunmadan değiştirme hakkını saklı tutar.

İpragaz olarak, kayıtlı kullanıcılarımıza daha güvenli bir internet ortamı sağlamayı ilke edindik. Bu sebepten dolayı, üyelerimizin kendilerini daha rahat hissetmeleri için onlara çeşitli gizlilik hakları tanıdık. İpragaz Elektrik kullanıcılarının sahip oldukları bu haklar, aşağıdaki gibidir;

1. Elektronik posta adresiniz, Kullanıcı Sözleşmesi 'nde tanımlanan haller haricinde, hiçbir gerekçe ile başka kuruluşlara dağıtılmayacak ve reklam, tanıtım, pazarlama yapmak amacıyla kullanılmayacaktır.
2. İpragaz'a verdiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, onayınız dışında, Kullanıcı Sözleşmesi'nde tanımlanan haller haricinde, diğer üyelere ve üçüncü kişilere açılmayacaktır. Ancak bu bilgiler, İpragaz sitesinin kendi bünyesinde, müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.
3. Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere, İpragaz dışında sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üyenin veya Kullanıcı'nın, sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.
4. Kayıt esnasında sizden istenen kişisel bilgilerden, zorunlu olanlar hariç, istediklerinizi kendi inisiyatifiniz dahilinde İpragaz'a bildirebilirsiniz. İpragaz'a vermeyi tercih etmeyeceğiniz bilgiler varsa, bu alanları doldurmak veya işaretlemek zorunda değilsiniz.
5. 24 saat içinde iptal edilmeyen ödemelerin para iadesi 15 gün sonra yapılacaktır.
6. Ödeme işlemi Akbank güvenli ödeme sayfası ile yapılacaktır. Diğer banka kredi kartları da kullanılabilecektir.